Kraina Kayami
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Kraina Kayami

Przyłącz się do naszego fantastycznego świata...
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Wyprawa Shadow

Go down 
Idź do strony : 1, 2, 3  Next
AutorWiadomość
Gość
Gość




Wyprawa Shadow Empty
PisanieTemat: Wyprawa Shadow   Wyprawa Shadow EmptySob Mar 28, 2009 4:05 pm

Tak więc była Władczyni Upadłych, winna przemówić ludu do głowy, jednak przez czas jej nieobecności niegdyś jej służący stali się silniejsi od, niegdyś, Królowej, więc aby im wreszcie przemówić do rozumu, a zarazem znów zgarnąć szacunek, jesteś zmuszona udowodnić swą wartość. Tak więc winnaś wytropić szajkę złodziei, którzy wzmacniają swą kieszeń w mieście kupców poprzez napady na sklepy - dzienne lub nocne.

Nagroda:
+ 150t
+ pkt doświadczenia
+ ewentualne fanty znalezione podczas wyprawy

Rozpoczynasz na rynku, ledwo wysiadłaś z powozu. Miejsce jest niesamowite... Gzymsy na kamienicach. No i oczywiście różnorodne sklepy.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Wyprawa Shadow Empty
PisanieTemat: Re: Wyprawa Shadow   Wyprawa Shadow EmptySob Mar 28, 2009 4:31 pm

Stanęłam przed powozem i poprawiłam szatę jak i czarny kapelusz, spod którego spływały po moich ramionach i plecach nadzwyczaj długie czarne włosy. Bordowe oczy dokładni8e zlustrowały otoczenie, przyglądając się sklepom, osobom jak i zwierzętom. Nie dało się ukryć, że to miejsce zrobiło na mnie pewnego rodzaju wrażenie.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Wyprawa Shadow Empty
PisanieTemat: Re: Wyprawa Shadow   Wyprawa Shadow EmptyNie Mar 29, 2009 12:47 am

Wrażenie czy też nie, nie przyszłaś na wycieczkę krainoznawczą. Wszędzie chodzili ludzie, ich niewolnicy czy służba oraz zwierzęta. Innymi słowy, tłok. To jakiś kieszonkowiec komuś podebrał kilka talarów, to żebrak wysępił setki monet które chował po kieszeniach. Wielkie tętniące życiem miasto. A sklepy... Dookoła rynku - placu - znajdowały się różnorakie sklepy: z bronią, księgarnia, kawiarnia, urząd miasta, bank, oraz otwarta, wielka brama za którą kryło się huczące targowisko.

+4pd
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Wyprawa Shadow Empty
PisanieTemat: Re: Wyprawa Shadow   Wyprawa Shadow EmptyNie Mar 29, 2009 1:04 am

Ruszyłam wolnym krokiem uważnie obserwując otoczenie. Jak to na rynku bywa wokół było tłoczno i głośno. Nie zatrzymują się szłam przed siebie, zapewne zmierzając ku bramie , za która znajdowało się targowisko.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Wyprawa Shadow Empty
PisanieTemat: Re: Wyprawa Shadow   Wyprawa Shadow EmptyNie Mar 29, 2009 1:15 am

Tak więc niewiele czasu potrzeba Ci było, abyś do owej bramy doszła. O ile to jeszcze możliwe, targowisko było bardziej zatłoczone i głośniejsze od samego rynku. Mnóstwo straganów, można było znaleźć niemal wszystko. Wszędzie targujący się kupcy. Rumor na wszystkie strony.

+3pd
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Wyprawa Shadow Empty
PisanieTemat: Re: Wyprawa Shadow   Wyprawa Shadow EmptyNie Mar 29, 2009 12:07 pm

Szłam więc powoli uważnie lustrując otoczenie. Starałam się unikać cielesnego kontaktu z otoczeniem, co łatwe wcale nie było. Przez jedną krótką chwilę zawiesiłam wzrok na straganie z wachlarzami, jednak nie zatrzymałam się.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Wyprawa Shadow Empty
PisanieTemat: Re: Wyprawa Shadow   Wyprawa Shadow EmptyNie Mar 29, 2009 3:46 pm

Kupiec niemal natychmiast zauważył minimalne zainteresowanie z twojej strony, po czym już coś do ciebie krzyczał, bowiem inaczej tutaj rozmawiać się nie dało aby ktoś został usłyszany.
-Najlepsze! Pani! Najlepsze wachlarze! Ze wszystkich stron świata, zdobione, kolorowe, jakie tylko dusza zapragnie!
No i już usiłował Ci coś sprzedać.

+3pd
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Wyprawa Shadow Empty
PisanieTemat: Re: Wyprawa Shadow   Wyprawa Shadow EmptyNie Mar 29, 2009 11:47 pm

Uśmiechnęłam się pod nosem i ruszyłam w kierunku straganu. Nie w celu kupienia czegokolwiek. Byłam pewna, że takie wachlarza jakiego ja potrzebuje, tutaj nie znajdę. Przystanęłam przy straganie oglądając towar.
-Ładny dzień-zagadnęłam niby to od niechcenia. Kupcy zazwyczaj interesowali się potencjalnymi klientami. Na celu miałam dowiedzieć się to i owo.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Wyprawa Shadow Empty
PisanieTemat: Re: Wyprawa Shadow   Wyprawa Shadow EmptyNie Mar 29, 2009 11:53 pm

-Witam Panią... Witam. W czym mogę pomóc? Jaki kolor? Szuka Pani czegoś konkretnego?
I zostałaś obsypana zainteresowaniem ze strony kupca. Zapewne dlatego że byłaś dostojnie ubrana. Starszy mężczyzna już z białymi wąsami i brodą... Bez włosów, najprawdopodobniej w dość wygodnym ubraniu.

+5pd
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Wyprawa Shadow Empty
PisanieTemat: Re: Wyprawa Shadow   Wyprawa Shadow EmptyNie Mar 29, 2009 11:57 pm

Jakże naturalnie przychodziło mi interesowanie się wachlarzami.
-Może coś w odcieniach czerwieni-mruknęłam przeciągając wyrazy, jakbym sama nie wiedziała czego chcę.
-Widzę duży ruch... nie macie problemów ze złodziejstwem?-ponownie spytałam jakby od niechcenia i ostentacyjnie wręcz ziewnęłam w dłoń.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Wyprawa Shadow Empty
PisanieTemat: Re: Wyprawa Shadow   Wyprawa Shadow EmptyPon Mar 30, 2009 12:02 am

Po chwili wręczył Ci ów czerwony wachlarz z pawich, przyciętych piór, rozkładany.
-Ależ oczywiście że mamy. Często przebiegają zrywając jakieś przedmioty z wystawy i zwyczajnie uciekają. Jednak towaru zazwyczaj jest na tyle, ze wystarczy podnieść cenę o kilka talarów i wyjdzie się na prostą.
Odpowiedział na twe pytanie, i zaczął szukać innego odpowiadającego twemu wyborowi wachlarza.

+5pd
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Wyprawa Shadow Empty
PisanieTemat: Re: Wyprawa Shadow   Wyprawa Shadow EmptyPon Mar 30, 2009 12:06 am

Obejrzałam wachlarz niezbyt dokładnie i zaraz go odłożyłam.
-Ciemniejszy-mruknęłam i poprawiłam włosy.- A nie miewacie jakichś bardziej zorganizowanych rabunków?-spytałam, niby rozglądając się po towarze. Dłonie złożyłam przed sobą na szacie.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Wyprawa Shadow Empty
PisanieTemat: Re: Wyprawa Shadow   Wyprawa Shadow EmptyPon Mar 30, 2009 12:12 am

Po chwili otrzymałaś wachlarz z materiału. Odcień - burgund. Obszyty jakimiś żółtymi nićmi.
-Zorganizowane Pani powiada? Nie to miejsce, zazwyczaj bank, lub restauracja padają takimi ofiarom. Ba! Nawet zdarza się że dwa razy w miesiącu
Odpowiedział, po czym zasłonił usta dłonią i zakasłał. Oraz wyjął następny wachlarz, odcień krwisto czerwony, wręcz emanujący seksem... Bez żadnych dekoracji, sama ostra barwa wystarczyła by przyciągnąć uwagę.

+4pd
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Wyprawa Shadow Empty
PisanieTemat: Re: Wyprawa Shadow   Wyprawa Shadow EmptyPon Mar 30, 2009 12:18 am

Pokiwałam głową, odkładając wachlarz w kolorze burgund. Nie przypadł mi do gustu. Zmrużyłam oczy patrząc na ten krwisto czerwony. Wyjątkowo ładny. Nie dałam po sobie jednak poznać zbytniego zainteresowania. Ba...nie przybyłam po wachlarze.
-Dziękuję-skinęłam głową na znak iż odchodzę i odwróciłam się uważnie lustrując tak samo zatłoczoną okolicę. Tym razem moją uwagę przykuła jedna z większych jadłodajni. Ta bardziej luksusowa...
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Wyprawa Shadow Empty
PisanieTemat: Re: Wyprawa Shadow   Wyprawa Shadow EmptyPon Mar 30, 2009 12:22 am

Staruszek również skinął Ci głową. W bramie były jedynie stragany targowiska. musiała byś znów wyjść na plac główny, gdyż tam właśnie była ów luksusowa restauracja, czy też wcześniej wspomniany bank, a ty nadal byłaś miedzy straganami.

+7pd
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Wyprawa Shadow Empty
PisanieTemat: Re: Wyprawa Shadow   Wyprawa Shadow EmptyPon Mar 30, 2009 7:56 am

Ruszyłam na plac główny, gdyż tu nic tu po mnie. Ponownie przeszłam przez bramę, a czerwone oczy omiotły plac spod kapelusza. Zauważyłam i bank i jadłodajnie. Skierowałam się do tego drugiego obiektu.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Wyprawa Shadow Empty
PisanieTemat: Re: Wyprawa Shadow   Wyprawa Shadow EmptyPon Mar 30, 2009 9:32 pm

Tak więc wydostałaś się z targowiska i udało Ci się wejść do restauracji. Elegancja i przepych... Samo wyposażenie może było warte tyle co jakiekolwiek królestwo. Mimo to, nie było przesytu zdobień i dekoracji. Wszystko ze smaczkiem i dyskretnym słowem które wszędzie wręcz wrzeszczało "TU JEST DROGO!". Pomieszczenia utrzymane w chłodniejszej tonacji seledynowego, mimo to, w lokalu było przyjemnie ciepło, nie za ciepło, nie duszno, lecz nie chłodno. Nagle jakiś mężczyzna we fraku pozwolił sobie do Ciebie podejść, trzymając jakąś listę i długopis.
-Witam... Pani umówiona czy spontaniczna wizyta?
Zapytał grzecznie wpatrując się swymi szarymi oczyma i szufladkując Cię na wszystkie możliwe strony.

+3pd
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Wyprawa Shadow Empty
PisanieTemat: Re: Wyprawa Shadow   Wyprawa Shadow EmptyPon Mar 30, 2009 9:48 pm

Zdjęłam kapelusz i odgarnęłam włosy na plecy uśmiechając się uroczo do mężczyzny.
-Nie jestem umówiona. Słyszałam wiele dobrego o tym miejscu i postanowiłam sprawdzić czy pogłoski są aby prawdziwe i czy warto was odwiedzić...ewentualnie polecić w przyszłości.-uśmiech nie schodził z mojej twarzy, gdy bez skrępowania oglądałam owego osobnika.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Wyprawa Shadow Empty
PisanieTemat: Re: Wyprawa Shadow   Wyprawa Shadow EmptyPon Mar 30, 2009 11:14 pm

Ukłonił się lekko.
-Oczywiście... Chce Pani jakiś konkretny stolik? Przy oknie, w centrum sali?
Spojrzał na listę, na jego twarzy gościł minimalny uśmiech, aby nie wyglądał chłodno. Po czym jeszcze wystawił dłoń, aby odebrać kapelusz, oraz ewentualnie go odwiesić.

+5pd
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Wyprawa Shadow Empty
PisanieTemat: Re: Wyprawa Shadow   Wyprawa Shadow EmptySro Kwi 01, 2009 5:17 pm

Stałam w miejscu, niedbale się rozglądając.
-Może poleci mi Pan jakieś miejsce?-spytałam nad wyraz życzliwie. Kapelusz jednak nadal obracałam w dłoniach.
-Podoba mi się wystrój-dodałam od razu.-Nie macie w takim lokalu napadów?-spytałam ponownie z lekkim uśmiechem.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Wyprawa Shadow Empty
PisanieTemat: Re: Wyprawa Shadow   Wyprawa Shadow EmptySro Kwi 01, 2009 7:51 pm

Tak więc przeglądał swoją rozpiskę, jednak gdy usłyszał twoje pytanie, podniósł głowę.
-Zdarzali się jacyś złodziejaszkowie. Fakt, był jeden, czy dwa napady, ale odkąd szefostwo załatwiło ochronę, jest spokój.
Po chwili dodał ciszej.
-Pani też prowadzi śledztwo czy przyszła zjeść?
Zapytał rozglądając się niepewnie. Owe pytania były wieloznaczne, tak więc zapytal się dla upewnienia.

+5pd
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Wyprawa Shadow Empty
PisanieTemat: Re: Wyprawa Shadow   Wyprawa Shadow EmptySro Kwi 01, 2009 8:11 pm

Przestałam bawić się kapeluszem i spojrzałam na barmana uważnie.
-Aż tak źle, że ktoś prowadzi śledztwo?-spytałam niby zdumiona, niby zaciekawiona. Zamrugałam rzęsami i uśmiechnęłam się...można powiedzieć , że grzecznie.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Wyprawa Shadow Empty
PisanieTemat: Re: Wyprawa Shadow   Wyprawa Shadow EmptySro Kwi 01, 2009 8:20 pm

-Wręcz przeciwnie, Pani, to dobrze że ktoś się tym interesuje.
Odpowiedział krótko. Niestety, przyszli następni klienci, a praca go nagliła. Tak więc po chwili prowadził jakąś dwójkę na salę. Jako że prowadzisz śledztwo, uznal że nie chcesz tutaj długo zabawić.

+3pd
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Wyprawa Shadow Empty
PisanieTemat: Re: Wyprawa Shadow   Wyprawa Shadow EmptySro Kwi 01, 2009 8:25 pm

Przez chwilę lustrowałam go wzrokiem. Nie minęło jednak dużo czasu, a rozglądałam się uważnie po restauracji. Z tego co zaobserwowałam nic nie wskazywało na to, by coś się tu działo. Wystrój w porządku. Żadnych zniszczeń, a goście nie wyglądali na zbytnio zastraszonych. Może warto by sprawdzić gdzie indziej?
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Wyprawa Shadow Empty
PisanieTemat: Re: Wyprawa Shadow   Wyprawa Shadow EmptySro Kwi 01, 2009 8:30 pm

To już pozostawało do twojej woli co zrobisz. Fakt, było tu niezwykle spokojnie, jakaś muzyka cicho grała. Tak więc zostaje na rynku jeszcze bank i sklep z różnoraką bronią.

+4pd
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Wyprawa Shadow Empty
PisanieTemat: Re: Wyprawa Shadow   Wyprawa Shadow Empty

Powrót do góry Go down
 
Wyprawa Shadow
Powrót do góry 
Strona 1 z 3Idź do strony : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Wyprawa Rin
» Wyprawa Blair
» Wyprawa Tyraela
» Prywatna wyprawa Kuroi
» Prywatna wyprawa Kuroi

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Kraina Kayami :: Tereny pomiędzy królestwami :: Miasto kupców :: Rynek-
Skocz do: