Kraina Kayami
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Kraina Kayami

Przyłącz się do naszego fantastycznego świata...
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Wyprawa Shadow

Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2, 3  Next
AutorWiadomość
Gość
Gość




Wyprawa Shadow - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Wyprawa Shadow   Wyprawa Shadow - Page 2 EmptySro Kwi 01, 2009 8:36 pm

Rozejrzałam się jeszcze raz, upewniając się czy niczego nie przeoczyłam i wyszłam, zakładając kapelusz. Tym razem skierowałam się do banku, sklep z bronią zostawiając na tak zwany deser.
Dosyć szybko, zważając na tłum, pokonałam drogę do budynku i weszłam zgrabnie po schodkach, zatrzymując się przed drzwiami. Zdjęłam kapelusz i wkroczyłam pewnie do środka.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Wyprawa Shadow - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Wyprawa Shadow   Wyprawa Shadow - Page 2 EmptySro Kwi 01, 2009 9:03 pm

Tak więc wkroczyłaś do banku. Wszystko z kamienia i to nie byle jakiego, najprawdopodobniej marmur. W ów ścianie naprzeciw drzwi, były okienka do których przeróżne osoby stały w kolejkach, nad każdym okienkiem był inny napis: emerytura, renta, wpłaty, poczta wysyłana, poczta - odbiór, zapłaty. W owych okienkach były szklane szyby. jednak, było jeszcze jedno, napis zdarty a okienko wybite, i zabite deskami.

+6pd
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Wyprawa Shadow - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Wyprawa Shadow   Wyprawa Shadow - Page 2 EmptySro Kwi 01, 2009 9:18 pm

Rozejrzałam się uważnie, a mój wzrok zatrzymał się na okienku zabitym deskami. Ruszyłam w tamtym kierunku dosyć wolno i jakby od niechcenia. Zwilżyłem usta językiem, unosząc dumnie głowę. Można było wziąć mnie za zarozumiałą, czy rozpieszczoną, ale poniekąd o to mi w tym momencie chodziło.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Wyprawa Shadow - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Wyprawa Shadow   Wyprawa Shadow - Page 2 EmptySro Kwi 01, 2009 9:48 pm

Każde okienko miało kolejki, jedno 3, drugie 5, trzecie 8, czwarte 6, piąte 4, a szóste 2 osoby. I w ten sposób każdy był na tyle zajęty sobą, że nikt nie zwracał an Ciebie uwagi.

+4pd
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Wyprawa Shadow - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Wyprawa Shadow   Wyprawa Shadow - Page 2 EmptySro Kwi 01, 2009 9:55 pm

Niezauważona podeszłam do nieczynnego okienka i przyjrzałam się mu, jakby oczekiwała, że zobaczę coś między deskami, którymi było zabite. Ciekawiło mnie wielce, jaką funkcje niegdyś pełniło.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Wyprawa Shadow - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Wyprawa Shadow   Wyprawa Shadow - Page 2 EmptySro Kwi 01, 2009 10:00 pm

Tak więc, za deskami mogłaś zobaczyć zdjętą tablicę "kredyty". Czyli najprawdopodobniej okienko niegdyś posiadało największą ilość waluty pod blatem, lub gdzieś. Nadal nikt nie zwracał na Ciebie najmniejszej uwagi.

+3pd
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Wyprawa Shadow - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Wyprawa Shadow   Wyprawa Shadow - Page 2 EmptyPią Kwi 03, 2009 12:02 pm

Uśmiechnęłam się pod nosem odczytując tabliczkę. Mimo wszystko zastanawiałam się, czemu to okienko było zabite deskami. Może wybito je całkiem niedawno? Dotknęłam palcami jednej z desek, zastanawiając się kogo o to zapytać.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Wyprawa Shadow - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Wyprawa Shadow   Wyprawa Shadow - Page 2 EmptyPią Kwi 03, 2009 9:24 pm

Ah, drewno było zimne i suche. Natomiast osób które można zapytać było mnóstwo. Tylko na to wygląda że każdy z nich zajęty.

+3pd
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Wyprawa Shadow - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Wyprawa Shadow   Wyprawa Shadow - Page 2 EmptyPią Kwi 03, 2009 10:08 pm

Stwierdziłam, że skoro wszyscy zajęci, wpadnę później, a tymczasem wyszłam z banku i skierowałam się wolnym krokiem w stronę sklepu z bronią. Kapelusz w czasie marszu tkwił na mojej głowie, a spojrzenie badało uważnie okolicę.


Ostatnio zmieniony przez Shadow dnia Nie Kwi 05, 2009 8:46 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Wyprawa Shadow - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Wyprawa Shadow   Wyprawa Shadow - Page 2 EmptySob Kwi 04, 2009 8:11 pm

Tak więc okolica nic się nie zmieniła, jedynie ludzie krążący po rynku cały czas się wymieniali. To jakaś dama, czy też hrabia, bogaty kupiec, oszust, żebrak... Kogokolwiek chciałabyś znaleźć, znalazłabyś go właśnie tu.

+3pd
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Wyprawa Shadow - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Wyprawa Shadow   Wyprawa Shadow - Page 2 EmptyNie Kwi 05, 2009 8:49 pm

Weszłam do sklepu wolnym krokiem i rozejrzałam się uważnie. Najpierw po towarze, a później po obecnych w sklepie osobach. W poprzednich miejscach było dość spokojnie. Jedynie zabite deskami okienko w banku było ciekawe.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Wyprawa Shadow - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Wyprawa Shadow   Wyprawa Shadow - Page 2 EmptyNie Kwi 05, 2009 8:59 pm

W sklepie z bronią było podobnie. Towary przeróżne. Miecze, sztylety, strzały, łuki... Tak więc ludzi mało. Dwójka pracowników stojących za ladą i jeden kupujący. Sprzedawcy wyglądali na znudzonych... Kupiec natomiast, nie wyglądał na bogatego i szukal prosił o tańsze rzeczy. Wygląda jak by interes toczył sie na siłę.

+3pd
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Wyprawa Shadow - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Wyprawa Shadow   Wyprawa Shadow - Page 2 EmptyNie Kwi 05, 2009 9:09 pm

Westchnęłam i podeszłam do jednego z pracowników.
-Widzę, że interes nie idzie najlepiej. Czyżby towar był zły?-spytałam w zastanowieniu ważnie się pracownikowi przyglądając.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Wyprawa Shadow - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Wyprawa Shadow   Wyprawa Shadow - Page 2 EmptyNie Kwi 05, 2009 9:35 pm

Jakiś chłopak, koło 20 lat. Kasztanowe włosy i błękitne oczy. Nic nadzwyczajnego. Do tego kilkudniowy zarost.
-Towar jest wyśmienity, jak zawsze. Jednak ostatnio ludzie się obawiają tu przychodzić. Kilka razy z rzędu był napad. Ludzi ograbili z tego co mieli w kieszeniach, i teraz nikt nie przychodzi. A kiedyś był ruch że towaru na dzień brakło i trzeba było zamykać wcześniej.
Powiedział Ci wszystko... Jak by się żaląc. No cóż, jak już pytałaś to skorzystał by wyrzucić to z siebie.

+3pd
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Wyprawa Shadow - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Wyprawa Shadow   Wyprawa Shadow - Page 2 EmptyCzw Kwi 09, 2009 2:19 pm

-A kiedy był ostatni napad?-spytałam przyglądając się młodzieńcowi. Wyglądał na przybitego co mogło oznaczać, że owe napady zachodzą im za skórę... i nic dziwnego. Ponownie się rozejrzałam.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Wyprawa Shadow - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Wyprawa Shadow   Wyprawa Shadow - Page 2 EmptyCzw Kwi 09, 2009 2:46 pm

Westchnął zrezygnowany. Oparł łokcie na ladzie.
-Ostatni, Pani, był trzy dni temu.
W tym momencie wskazał na pięć zdewastowanych, pustych gablot.

+4pd
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Wyprawa Shadow - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Wyprawa Shadow   Wyprawa Shadow - Page 2 EmptyPią Kwi 10, 2009 7:11 pm

-Często się zdarzają?-przejechałam palcem po ladzie, po chwili stwierdzając, że zbyt często tu kurzów nie ścierają. Pewnie im się nie opłaca...
Byłam już trochę znudzona swoimi 'poszukiwaniami'. Znalazłam wprawdzie kilka dowodów na rabunki. Rzeczowych jak i słownych, lecz można powiedzieć, że cały czas nic konkretnego.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Wyprawa Shadow - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Wyprawa Shadow   Wyprawa Shadow - Page 2 EmptyPią Kwi 10, 2009 7:16 pm

Znudzony podsunął taboret pod siedzenie i usiadł.
-Zbyt często. Więcej towarów i talarów jest kradzione, niż idzie pod handel.
Westchnął. W jego oczach to było niezwykle denerwujące. Aż tu nagle jakaś dwójka wparowała do środka. Jedna osoba przebrana za gospodynię domową z rondlem na głowie i walkiem do ciasta w ręce, tylko zamiast uchwytów były małe ostrza. Druga postać przebrana za rolnika, z grabiami... Zgranie krzyknęli.
-Kosztowności albo życie!
Wręcz dziwnie przyjaznym i radosnym głosem. Jeden głos był kobiecy, a drugi męski.

+5pd
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Wyprawa Shadow - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Wyprawa Shadow   Wyprawa Shadow - Page 2 EmptyPią Kwi 10, 2009 7:21 pm

Pokiwałam głową marszcząc brwi. Słysząc, że ktoś wpada, odwróciłam się i obejrzałam przybyłych od stóp do głowy. Po ich okrzyku zagryzłam wargę, ale w końcu parsknęłam śmiechem i zasłoniłam usta dłonią, by w razie czego pomyśleli...jeżeli myśleli, że to oznaka paniki.
-To oni was...atakują?-spytałam szeptem młodzieńca za ladą.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Wyprawa Shadow - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Wyprawa Shadow   Wyprawa Shadow - Page 2 EmptyPią Kwi 10, 2009 7:33 pm

-Yhym...
Chłopak tylko mruknął, natomiast marka zareagowała na twój śmiech. Gospodyni stała z twojej prawej strony, a rolnik z lewej strony. Chwycili Cię pod ramię.
R: Ah pani...
G: To niegrzecznie śmiać się...
R: Tym bardziej gdy ta osoba...
G: Grozi pani...

Dźgnęli Cię z obu stron w policzek. I nie wiadomo w którym momencie byłaś oskubana co do grosza.

+5pd
-25t
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Wyprawa Shadow - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Wyprawa Shadow   Wyprawa Shadow - Page 2 EmptyPią Kwi 10, 2009 7:46 pm

Pokiwałam głową całkiem spokojnie, zerkając to na rolnika, to na gospodynię.
-Doprawdy dziwny ubiór jak na wypad na miasto-mruknęłam w zastanowieniu nieco nagannym tonem. Szybko i zwinnie wyswobodziłam się z ich uchwytów. W moje dłonie wpadły shurikeny znajdujące się jeszcze przed chwila na jednej z półek. Gwiazdki w mgnieniu oka poszybowały w stronę pary. Ja tym czasem rozejrzałam się w poszukiwaniu lepszej broni.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Wyprawa Shadow - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Wyprawa Shadow   Wyprawa Shadow - Page 2 EmptyPią Kwi 10, 2009 7:49 pm

Chwycili się za dłonie które splotli. Szybko rozchylili i shurikeny ich ominęły. Pokręcili palcem jak by karcąc małe dziecko. Ich ruchy były niczym odbite w lustrze.
-Nie-ła-dnie...
Rolnik podczepił jakąś witrynę swoimi grabiami urywając tym samym nogę. Witryna runęła na ciebie...

+5pd
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Wyprawa Shadow - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Wyprawa Shadow   Wyprawa Shadow - Page 2 EmptyPią Kwi 10, 2009 8:00 pm

Zmarszczyłam brwi zerkając na parę w momencie gdy uniknęli shurikenów. Widząc co robi rolnik w porę odskoczyłam, lądując na ziemi, podparta na dłoniach. Przemieściłam się za ladę, po drodze chwytając katanę i jakieś sztylety. Ich dwoje, a ja jedna. Cóż ja biedna pocznę. Kątem oka zerknęłam na pracowników...a właściwie w ich poszukiwaniu.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Wyprawa Shadow - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Wyprawa Shadow   Wyprawa Shadow - Page 2 EmptyPią Kwi 10, 2009 8:07 pm

Udało Ci sie odskoczyć. Jednak przesuwając dłoń po posadzce drzazga Ci się wbiła. Gablotka przewróciła się z hukiem łamiąc na kawałki. Ekspedienci uciekli zatrzaskując za sobą dzrwi. Słychać było tylko przekręcanie klucza w zamku. No ładnie. Zostawili Cię samą.
-Tak wiec, pozwól nam pobrać co chcemy i już nas nie ma.
Znów uslysząlaś podwójny głos.

+5pd
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Wyprawa Shadow - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Wyprawa Shadow   Wyprawa Shadow - Page 2 EmptyPią Kwi 10, 2009 8:13 pm

Przewróciłam oczami. Co za tchórze. Westchnęłam, a słysząc dwójkę, pokręciłam głową, wyjmując drzazgę z dłoni.
-Nie umiecie gadać pojedynczo?-mruknęłam i wychyliłam się zza lady, ustalając ich położenie. Na nic im pozwolić nie miałam zamiaru. Bezczelni. Za ladą znajdowały się ciekawe rzeczy. W mig chwyciłam butelkę z jakimś alkoholem. Co za ludzie, żeby pic w pracy...
Przynajmniej się przyda. Wepchałam do niej jakiś łatwopalny materiał, podpaliłam i rzuciłam w ich stronę. Cela miałam dobrego, a mały pożar nie zaszkodzi.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Wyprawa Shadow - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Wyprawa Shadow   Wyprawa Shadow - Page 2 Empty

Powrót do góry Go down
 
Wyprawa Shadow
Powrót do góry 
Strona 2 z 3Idź do strony : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Wyprawa Rin
» Wyprawa Tyraela
» Wyprawa Blair
» Prywatna wyprawa Nageto

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Kraina Kayami :: Tereny pomiędzy królestwami :: Miasto kupców :: Rynek-
Skocz do: