Kraina Kayami

Przyłącz się do naszego fantastycznego świata...
 
IndeksFAQSzukajRejestracjaGrupyUżytkownicyZaloguj

Share | 
 

 Miasto Delaris

Go down 
AutorWiadomość
Elys

avatar

Liczba postów : 1934
Age : 26
Registration date : 10/06/2008

Karta postaci
Srebrniki:

PisanieTemat: Miasto Delaris   Czw Cze 11, 2009 8:11 pm

Miasto Delaris


Miasto powstało na miejscu dawnego jednego z najbardziej zamieszkałych królestw. Ludzie od lat osiedlali się w tutejszych okolicach, co spowodowało w końcu mocny rozwój tych ziem.
Miasto otoczone jest z dwóch stron górami, które obecnie stanowią jedynie ciekawy krajobraz, chociaż niegdyś stanowiły ważne punkty strategiczne podczas wojen.
Przez środek miasta przepływa rzeka będąca zatrutą odpadkami od wielu lat, przez co woda nie nadaje się do pica. Niestety nawet ekolodzy walczący dawniej o czyszczenie rzeki nie zdołali obronić wodnego ekosystemu przed skażeniem. Chociaż wszyscy sądzą, że w tym trującym płynie nie mogłoby nic przetrwać kilka gatunków zwierząt przystosowało się do takich warunków i żyje w tych ciemnych wodach, przez co nawet przechadzanie się jej brzegami jest raczej niebezpieczne.

Miasto jest świetnie rozwinięte technologicznie, same budynki czasami sięgają ponad chmury. Nawet przechadzając się chodnikami na budynkach można zauważyć telewizory wyświetlające reklamy lub wiadomości. Nad głowami ludzi i innych istot przelatują często małe roboty o wszelakim zastosowaniu. Nikogo tutaj nie zdziwi widok robotów bandytów czy też człowieka rozmawiającego z androidem.
Wszystko, co najważniejsze dzieje się wiele poziomów nad ziemią, gdyż sam parter jak i niskie poziomy są zamieszkałe przez ludzi biednych. Miejsca te też nadają się do spotkań różnych mafii lub gangów. Niskie poziomy w większości składają się z małych domków pobudowanych tuż przy dawno już nie malowanych blokach. Każdy ciemny zaułek lub zbyt wąska uliczka może okazać się zgubą dla istot nieznających tych terenów. Tutaj zabójstwa są czymś całkiem normalnym i jeśli chce się żyć lepiej nie podpadać tym, którzy tutaj mieszkają.

Radni brzydzą się tymi poziomami i z wielkim zapałem starają się tępić wszystkich, którzy tutaj mieszkają, nie zwracając większej uwagi na to czy ofiara była winna jakiemuś przestępstwu czy też nie. To prawda, że większość złodziei czy zabójców pochodzi z tych okolic, ale można tutaj znaleźć także uczciwych ludzi, którym po prostu nie powiodło się w życiu i stracili cały dobytek, niestety nawet oni mogą paść ofiarą niesprawiedliwych radnych rządzących miastem. Najwięcej takich nieprzyjemnych zgonów jest w dzień „czystki”, gdy radni wysyłają do niższych poziomów swoje wojska z rozkazem „pozbycia się szerzącej się przestępczości”, nawet, jeśli zginie ktoś całkiem niewinny zostanie zapewne nazwany tym, który współpracował ze złodziejami.
Na wyższych poziomach znajdują się jedynie legalne sklepy, oraz apartamentu dla bogatych mieszkańców jak i siedziby radnych a także ich straży. Każdy kąt jest zadbany i czysty. Nawet nieduże śmieci zostają praktycznie od razu sprzątnięte. Nie ma mowy, aby podczas patrolu ktoś zdołał okraść jeden ze sklepów. Przestępcy muszą mieć się na baczności, jeśli nie chcą paść ofiarą stróżów prawa. Radni dbają o to, aby nikt im nie przeszkadzał, tak, więc tępią wszystko, co mogłoby się im sprzeciwić. Straż radnych jest równie czujna jak i dobrze wyszkolona i wyposażona w najlepszą broń, tak, więc zadzieranie z nimi jest raczej kopaniem samemu sobie grobu. Oni nie wybaczają nawet najmniejszej obrazy, potrafią pozbyć się nawet małego dziecka, byli szkoleni na brutalnych ludzi, jakimi teraz są. Te zimne istoty, które bez wahania pozbyłyby się własnego brata ochraniają radnych a także ludzi mieszkających w mieście.
Wielu osobom nie podobają się rządy radnych tak, więc tworzą różne zgrupowania lub gangi, które w tajemnicy planują eliminację przeszkód. Bycie członkiem takich organizacji jest niebezpieczne, chociaż wielu ryzykuje z powodu dużych zysków, gdyż większość gangów prowadzi swoje „konta” i pożycza „potrzebującym” pieniądze (oczywiście podczas zwrotu pieniędzy trzeba dopłacić skrupulatnie doliczone odsetki). Zaś ci, którzy pożyczają pieniądze a nie chcą ich zwrócić będą mieli dość nieprzyjemne wizyty członków gangu.

Chociaż miasto jest bardzo rozwinięte niewiele jest tam miejsc, w których można odpocząć. W centrum znajduje się mały park pokryty kloszem ochraniający rośliny przed toksynami.
Wstęp do niego jest wolny, chociaż ludzie biedni są raczej niemile widziani.
Tuż przy rzece można natrafić także na port, w którym rozstrzygają się najważniejsze handlowe sprawy. Nie jest to miejsce dla ludzi, którzy nie szukają guza. Czasami w tych okolicach można przypadkiem wpaść na członków gangu znęcających się nad dłużnikiem.
Najważniejszym transportem osobowym w mieście są taksówki, które przemierzają podniebne ulice nie potrzebując przy tym kół. Takie przejazdy są raczej darmowe, chociaż nie można wykluczyć przypadek, w którym kierowca zażąda zapłaty za waszą nawet krótką podróż po mieście.

W mieście żyją nie tylko istoty rozwinięte, gdyż można spotkać w nim także zwierzęta, które jakimś cudem przystosowały się do strasznych warunków życia. Zwierzęta te są zwyczaj dzikie i jeśli są strasznie wygłodzone potrafią zaatakować i zabić człowieka. Tak, więc nie radzę dać się zwieść słodkiemu kotkowi, który leży biedny pod jednym z budynków i ledwie oddycha, gdyż to zwierzę może ci dosłownie za moment oderwać głowę.
Pomimo wielu wad to miasto jest świetnym miejsce do rozwoju. Radni będący w pewnym stopniu przekleństwem tych okolic doprowadzili do dużych podatków jak i dużych możliwości zarobkowych w tych okolicach. Nawet najbiedniejsi mają szansę na wyrwanie się z codziennej szarości i zdobycie prawdziwych bogactw.
W mieście mieszkają istoty o najróżniejszych rasach, tak, więc związki mieszane są dozwolone. Jedynym ważnym punktem jest to, że każdy radny musi pochodzić z innej rasy. Tak, więc nie znajdziemy w radzie miasta dwóch wampirów, gdyż każda rasa powinna mieć dostęp do władzy(jedynie teoretycznie).
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://rasyfantasy.forumpolish.com
 
Miasto Delaris
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Kraina Kayami :: Informacje na temat gry :: Miasta-
Skocz do: