Kraina Kayami

Przyłącz się do naszego fantastycznego świata...
 
IndeksFAQSzukajRejestracjaGrupyUżytkownicyZaloguj

Share | 
 

 Rasy

Go down 
AutorWiadomość
Mikuko
Magik
Magik
avatar

Liczba postów : 161
Registration date : 03/08/2010
Zwierzęta : 100

Karta postaci
Srebrniki: 10

PisanieTemat: Rasy   Czw Lip 31, 2014 9:54 pm

Na forum istnieje kilka głównych ras do wyboru. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wymyślił coś sam.

Upadłe anioły
Są to anioły  wypędzone z nieba za sprzeciwienie się Bogu lub powstanie przeciwko Niemu. Podobnie jak demony są to istoty kochające zadawać cierpienie, jednak robią to z większą roztropnością. Są to przesiąknięte złem, ale mimo to ciche i rozważne istoty. Lubują się w zadawaniu cierpienia, ale w wyrafinowany i przemyślany sposób. W ich sercu, o ile takowe posiadają gości nienawiść i chęć zemsty na każdej wykazującej choć odrobinę dobra istocie.Upadłe zaopatrzone są w skrzydła, jednak najczęściej koloru czarnego. Można również spotkać się z piórami o kolorze szarym, czerwonym lub granatowym.

Demony
Stworzenia wysłane z piekła na ziemię, by szerzyć zło. Przybierają one najróżniejsze formy, lecz najczęściej zagnieżdżają się w postaci ludzkiej. Rozpoznać je można po kolorze tęczówek,  które pod wpływem emocji mogą żarzyć się czerwienią, zachodzić mgłą lub stawać całkowicie czarne. Odznaczają się też nieprzeciętną siłą. Niepozornie wkradają się do życia najróżniejszych istot, rozdając naokoło chaos, niezgodę, cierpienie. Owe złośliwce lubią okrutne zabawy, są bardzo pewne siebie i w sobie zadufane. Co do wyglądu mogą zaopatrzone być w diabelski ogon oraz małe różki.  

Wampiry
Fantastyczne istoty, żywiąca się krwią, prawie nieśmiertelne, o ludzkiej postaci i charakterystycznych ostrych, wydłużonych kłach. Zależnie od źródła, wampirom przypisywane są liczne zdolności paranormalne, m.in. regeneracja, czytanie w myślach, przewidywanie przyszłości, lewitacja czy telekineza. (Zdolności będą przypisane poszczególnym rangom) Krwiożercze bestie mają zdolność zmiany w nietoperza. Słońce wyjątkowo im szkodzi. Nie zabija, aczkolwiek wpędza w ciężkie choroby, które do śmierci mogą, ale nie muszą doprowadzić. Zabić je można poprzez przebicie serca. Tradycyjnie. Srebro, czosnek, krzyże czy woda święcona na nie nie działają.

Zwierzołaki
Stworzenia, które związane są z ludzką, jak i zwierzęcą naturą. Ich wygląd najczęściej można spotkać w dwóch kategoriach: przemiany- gdy zwierzołak wygląda jak człowiek, a w swą całkowicie zwierzęcą formę zmienia się za pomocą własnej woli lub jakiegoś impulsu(np. Wilkołaki za pomocą pełni); oraz półformy gdy zwierzołak cały czas wygląda tak samo, w połowie jest człowiekiem, a w połowie zwierzęciem(pomimo skrzydeł anioły nie zaliczają się do zwierzołaków). Główną cechą tej rasy jest łączenie zdolności zwierzęcych z ludzkimi.

Elfy
Stworzenia pochodzące z samych początków świata. Można rozróżnić wiele rodzajów tej rasy. W zależności od miejsca zamieszkania elfy posiadają różny wygląd (jak np. Elfy o ciemnej skórze czyli drowy). Od zarania dziejów ta ras jest kojarzona z naturą, nic w tym dziwnego, gdyż większość elfów upodobało sobie mieszkanie jak najbliżej lasów.  Główną cechą tej rasy jest zwinność oraz celność.

Ludzie
Jest to jedna z najliczniejszych ras. Na pozór owa rasa nie wyróżnia się niczym szczególnym. Jej przedstawiciele nie posiadają zdolności podobnych do zwierząt, jednocześnie członkowie tej rasy nie rodzą się z magicznymi zdolnościami. Dokładniej mówiąc ludzie nie są stworzeni z żadnymi zdolnościami obronnymi lub drapieżniczymi, jednak lekceważenie owej rasy byłoby błędem. Ludzie są jedną z niewielu ras, której  przedstawiciele potrafią z sobą dogadać. Cechą główną tej rasy jest szybka nauka i możliwość tworzenia rzeczy ułatwiających im życie.


Anioły
Są to stworzenia, które według niektórych wierzeń powstały dzięki temu jedynemu Bogu(nikt tego dotychczas nie udowodnił). Jest to jedyna rasa, która z natury jest dobra. Od swego urodzenia te istoty charakteryzują się miłym usposobieniem, niewinnością oraz chęcią niesienia pomocy. Warto także wspomnieć, że anioły są jedyną rasą, której przedstawiciele są najpiękniejszymi stworzeniami stąpającymi po ziemi. Żadna inna rasa nie może dorównać ich urodzie. Istotną cechą tej rasy są jasne skrzydła z którymi się rodzą, owe skrzydła umożliwiają aniołom latanie.

Żywiołaki
Są to stworzenia bardzo powiązane z żywiołami. Niegdyś nie posiadały materialnej postaci i były uważane za duchy, jednak w obecnych czasach posiadają własne ciało. Czasami uważane są za małe bóstwa, gdyż każdy żywiołak posiada pewną moc. Owe istoty władają określonym żywiołem (który najczęściej dziedziczą po swych rodzicach). A więc, mocą jaką może władać to: ziemia, powietrze, woda i ogień.


Bogowie-(tą rasę dostają jedynie osoby zasłużone)
Są to istoty dość wyjątkowe. Wyróżniają się spośród innych ras swoimi wyjątkowymi zdolnościami. Niegdyś (a nawet teraz jest to często praktykowane) inne rasy czciły bogów, przypisano im władzę nad rzeczami, zdarzeniami, osobami w zależności od zdolności bogów. Siła owej rasy nie jest możliwa do zmierzenia. Prawdopodobnie to właśnie ta rasa stworzyła obecnie istniejący świat, jako, że jej przedstawiciele są praktycznie nieśmiertelni i nie starzeją się jako jedyna rasa istnieje od początku wszechświata. Bogowie rzadko posiadają potomstwo a jeszcze rzadziej łączą się w pary. Zakazane jest bogom zawierać związki z innymi rasami, lecz jeśli taki związek zaistnieje owoc ich uczucia jest półbogiem- istotą z niewielką zdolnością magiczną i nieprzeciętną siłą fizyczną.

Syreny
Nadzwyczaj piękne stworzenia, żyjące głównie pod wodą, ale również na lądzie. Posiadają talent magiczny lecz są to moce związane zazwyczaj tylko z wodą lub powietrzem. Syreny doskonale zdają sobie sprawę ze swojego piękna przez to są nierzadko bardzo samolubne i zapatrzone w siebie. W związku z tym narcyzm u syren to nic nadzwyczajnego. Potrafią panować nad transformacją swojego ogona na nogi, jednak przy zbytnim kontakcie z wodą, nogi mimowolnie zmieniają się w ogon pokryty łuskami.

_________________
KP
Wilk
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Rasy
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Kraina Kayami :: ABC :: Regulamin-
Skocz do: