Kraina Kayami
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Kraina Kayami

Przyłącz się do naszego fantastycznego świata...
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Martwa Oaza

Go down 
+4
Blair
Elys
Selene
Shiboo
8 posters
Idź do strony : 1, 2, 3, 4  Next
AutorWiadomość
Shiboo
Podróżnik
Podróżnik
Shiboo


Liczba postów : 260
Age : 32
Registration date : 24/08/2009
Zwierzęta : 100

Karta postaci
Srebrniki:

Martwa Oaza Empty
PisanieTemat: Martwa Oaza   Martwa Oaza EmptyWto Sie 25, 2009 4:30 pm

Gdzieś w głębi tej pięknej krainy, w najniżej położonym punkcie znajduję się Martwa Oaza, położona tak daleko, że mało kto wie o jej istnieniu.
To właśnie tu, istoty demoniczne oraz byty nieczyste mogą zaznać prawdziwego spokoju, gdyż przedstawiciele innych ras zazwyczaj nie wiedzą o tym miejscu,
lub po prostu nie są na tyle odważani by zapuścić się tak daleko w dolinę.
Miejsce to jest doszczętnie spalane, przez co w powietrzu unosi się charakterystyczny zapach siarki.
Roślinność.. Znikoma, jeśli zaliczyć do niej martwe już drzewa, bądź same pnie, lub szkieletów nieznanych nikomu istot.
Obszar może to niewielki, bo nie jest większy niż mała wioska, lecz w zupełności wystarczający, gdyż rzadko przebywa tutaj więcej niż kilka żywych istot.

Wszytko to sprawia iż to prawdziwy azyl dla zbłąkanych dusz..
Powrót do góry Go down
Shiboo
Podróżnik
Podróżnik
Shiboo


Liczba postów : 260
Age : 32
Registration date : 24/08/2009
Zwierzęta : 100

Karta postaci
Srebrniki:

Martwa Oaza Empty
PisanieTemat: Re: Martwa Oaza   Martwa Oaza EmptyCzw Sie 27, 2009 10:24 pm

Coś zdecydowanie go trapiło, gdyż mimo wszystko nie zwykł podróżować tak daleko by odnaleźć spokój. Już w trakcie podróży, wyczuł smród siarki, lecz jemu nie przeszkadzał, gdyż był do tego przyzwyczajeni. Ludzie, nie obcujący z tym zapachem natychmiast zawracali, ponieważ dla nich ten zapach był niezwykle mdlący. W końcu jednak dotarł do celu swej wędrówki. Znalazł się gdzieś w środku oazy. Spoczął na głazie. Teraz, otaczała go wyłącznie pustka.
Powrót do góry Go down
Selene
Właściciel
Selene


Liczba postów : 250
Registration date : 24/08/2009
Zwierzęta : 100

Karta postaci
Srebrniki: 55

Martwa Oaza Empty
PisanieTemat: Re: Martwa Oaza   Martwa Oaza EmptyCzw Sie 27, 2009 10:38 pm

Selene dysząc, jakby przebiegła setkę mil, wlokła się po pustkowiu, przeklinając ambitne plany górskiej wspinaczki, których nie była w stanie zrealizować. Znajdowała się na skraju oazy, mając nadzieję na samotny odpoczynek. Kolejny dzień spędzała na powietrzu aż do późnej nocy. Eithne rozmyślała, z każdym krokiem tracąc na tempie. W końcu stanęła i po chwili jakby opadła na ziemię, siadając ciężko.
Powrót do góry Go down
Elys

Elys


Liczba postów : 1934
Age : 32
Registration date : 10/06/2008

Karta postaci
Srebrniki:

Martwa Oaza Empty
PisanieTemat: Re: Martwa Oaza   Martwa Oaza EmptyCzw Sie 27, 2009 10:39 pm

Jak się pojawiła w tym miejscu? Dobre pytanie! Nawet ona sama w tym momencie miała problem z odpowiedzeniem. Często bywało, że znajdowała się tam gdzie by nawet nie pomyślała przebywać. Zazwyczaj była to wina jej stanu zamyślenia, podczas którego podróżowała nie zwracając uwagi na świat zewnętrzny. Po przebudzeniu z tego stanu przez dobre kilkanaście minut starała się ustalić swoje położenie. Tak i tym razem stała i stukała delikatnie palem wskazującym w usta. Rozglądała się dookoła starając sobie przypomnieć owe miejsce. Czyżby już kiedyś w nim była?
Wtem usłyszała jakiś szelest, lub może zwykły oddech człowieka. Zwróciła spojrzenie ku miejscu, z którego dochodził hałas i tam ujrzała znajomego jej Schiboo. Nigdy by nie pomyślałam, że uraduje ja jego widok. Podeszła do niego równym krokiem.
-Witaj, tak, więc znów się spotykamy-orzekła jak najbardziej wesołym tonem.-Przepraszam, że o to pytam, ale nie za bardzo wiem gdzie się znajduję. Czy może, chociaż ty wiesz, co to za miejsce?
Powrót do góry Go down
https://rasyfantasy.forumpolish.com
Shiboo
Podróżnik
Podróżnik
Shiboo


Liczba postów : 260
Age : 32
Registration date : 24/08/2009
Zwierzęta : 100

Karta postaci
Srebrniki:

Martwa Oaza Empty
PisanieTemat: Re: Martwa Oaza   Martwa Oaza EmptyCzw Sie 27, 2009 10:44 pm

Siedząc na głazie zorientował się, że ktoś się tutaj pojawił. Jedna z tych osób znajdowała się daleko od niego, więc nie podniósł nawet wzroku. Po chwili jednak, pojawił się ktoś jeszcze. W rzeczy samej, to znów Elys.
- Witaj. Wiedziałem, że prędzej czy później znów skrzyżują się nasze drogi. - mówił neutralnie, nie unosząc nawet głowy. - To miejsce? Zwą je.. Martwą oazą, tak. - odpowiedział na pytanie. - A jeśli ciekawa jesteś dlaczego, rozejrzyj się dookoła.
Powrót do góry Go down
Selene
Właściciel
Selene


Liczba postów : 250
Registration date : 24/08/2009
Zwierzęta : 100

Karta postaci
Srebrniki: 55

Martwa Oaza Empty
PisanieTemat: Re: Martwa Oaza   Martwa Oaza EmptyCzw Sie 27, 2009 10:44 pm

Selene poczuła wracające siły. Znów zyskiwała ochotę na wspinaczkę. Dlaczego więc schodziła?! Teraz, nie widząc innego zajmującego zajęcia, ruszyła z powrotem. A wtedy znów prawie upadła - najwyraźniej fałszywy alarm. Dostrzegła wtedy dwie, niezbyt odległe od siebie postacie i za cel postanowiła sobie do nich dotrzeć. Kiedy rozpoznała dwójkę znajomych, pomachała, za nim mogliby usłyszeć jej głos.


Ostatnio zmieniony przez Selene dnia Czw Sie 27, 2009 10:49 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Elys

Elys


Liczba postów : 1934
Age : 32
Registration date : 10/06/2008

Karta postaci
Srebrniki:

Martwa Oaza Empty
PisanieTemat: Re: Martwa Oaza   Martwa Oaza EmptyCzw Sie 27, 2009 10:48 pm

Nie musiała się ponownie rozglądać by wiedzieć, czemu właśnie taką nazwę nosi owe miejsce.
-Ach, tak. Czyli tym razem zapuściłam się tak daleko.-Rzekła cicho do siebie-W każdym razie dziękuję, że mi pomogłeś. –Mogłaby w tym momencie odejść z tego miejsca, lecz zbyt dobrze wiedziała, iż cos trapi chłopaka. Powinna mu się jakoś odwdzięczy. Takim podziękowaniem mogła być rozmowa, jeśli tylko będzie chciał.
-Jeśli się nie mylę nie jesteś dziś w najlepszym humorze. Jakiż może być tego powód?
Powrót do góry Go down
https://rasyfantasy.forumpolish.com
Shiboo
Podróżnik
Podróżnik
Shiboo


Liczba postów : 260
Age : 32
Registration date : 24/08/2009
Zwierzęta : 100

Karta postaci
Srebrniki:

Martwa Oaza Empty
PisanieTemat: Re: Martwa Oaza   Martwa Oaza EmptyCzw Sie 27, 2009 10:52 pm

- Nienajlepszy humor?.. To zaiste łagodne określenie. - odparł, wyjątkowo pewny siebie. - Wybacz mi, droga Elys, ale nie jestem zbyt otwarty podczas pierwszej sensownej rozmowy. - wypowiedział, wracając do swojego poprzedniego tonu. - Hm. Powiem tak.. Zmagania z przeszłością. Jest to dość pogmatwana sprawa. - odpowiedział, tym razem, na moment kierując już wzrok na rozmówczynię.
Powrót do góry Go down
Selene
Właściciel
Selene


Liczba postów : 250
Registration date : 24/08/2009
Zwierzęta : 100

Karta postaci
Srebrniki: 55

Martwa Oaza Empty
PisanieTemat: Re: Martwa Oaza   Martwa Oaza EmptyCzw Sie 27, 2009 10:56 pm

Teraz już eithne widziała ich wyraźnie - znów zakapturzona Elys i Shiboo, którego od kilku dni miała okazję spotykać dość często. Rozmawali, słyszała przytłumione głosy ich dwójki. Mimo to, postanowiła się wtrącić, choćby po to, by w razie kolejnego odpływu sił skorzystać z pomocy.
- Dobry wieczór Elys, Shiboo. - Przywitała się krótko, stając pewniej na twardym gruncie.
Powrót do góry Go down
Elys

Elys


Liczba postów : 1934
Age : 32
Registration date : 10/06/2008

Karta postaci
Srebrniki:

Martwa Oaza Empty
PisanieTemat: Re: Martwa Oaza   Martwa Oaza EmptyCzw Sie 27, 2009 11:00 pm

Pozwoliła sobie usiąść na ziemi naprzeciw niego. Usiadła tak by nie pogniotła sobie zbytnio płaszcza. Nie chciała się narzucać ani wyciskać z niego słów jak z cytryny, której robi się sok. Miała wciąż nadzieję, że w końcu stwierdzi, iż warto się przed nią otworzyć.
-Przeszłość, jeśli się ją. –Uniosła na niego swoje spojrzenie. –Czy nie możesz zatrzeć swoich dawnych dni?
Słysząc głos natychmiast zerknęła w jego stronę. Była to Selene, dziewczyna poznana już wcześniej. Z delikatnym uśmiechem na twarzy, którego i tak nikt nie mógł dojrzeć powitała przybyła.
-Witaj.
Powrót do góry Go down
https://rasyfantasy.forumpolish.com
Shiboo
Podróżnik
Podróżnik
Shiboo


Liczba postów : 260
Age : 32
Registration date : 24/08/2009
Zwierzęta : 100

Karta postaci
Srebrniki:

Martwa Oaza Empty
PisanieTemat: Re: Martwa Oaza   Martwa Oaza EmptyCzw Sie 27, 2009 11:03 pm

To jednak była ona. pomyślał słysząc głos Selene. Cóż, mimo wszystko wypadało odpowiedzieć. - Witaj ponownie, Selene. - powiedział.

- Zatrzeć? Próbowałem, wiele razy. - powiedział. - To nie jest już takie proste. - spojrzał na Elys, nie podnosząc jednak spuszczonej głowy.
Powrót do góry Go down
Selene
Właściciel
Selene


Liczba postów : 250
Registration date : 24/08/2009
Zwierzęta : 100

Karta postaci
Srebrniki: 55

Martwa Oaza Empty
PisanieTemat: Re: Martwa Oaza   Martwa Oaza EmptyCzw Sie 27, 2009 11:09 pm

Ach, już więc "konwersacja" rozwkwitła na dobre. Czyżby Shiboo znowu nawiązywał do swojej znienawidzonej przeszłości? Kompleksy?, przemknęło eithne przez myśl. Cóż, nie miała zamiaru się wtrącać, przymując rolę biernego słuchacza. Znalazła sobie całkiem spory kamień w niedużej odległości od Elys i na nim usiadła, w nadziei, że dzięki temu szybciej odzyska energię potrzebną na powrót do dalekiego Melred.
Powrót do góry Go down
Elys

Elys


Liczba postów : 1934
Age : 32
Registration date : 10/06/2008

Karta postaci
Srebrniki:

Martwa Oaza Empty
PisanieTemat: Re: Martwa Oaza   Martwa Oaza EmptyCzw Sie 27, 2009 11:13 pm

-Wszystko jest trudne, jeśli nie staramy się wystarczająco. Czasami musimy pokonać nie tylko, co przeżyliśmy, lecz i samych siebie, aby zobaczyć jakiekolwiek efekty swojej pracy. –Powiedziała raczej odruchowo. Było to trochę dziwne, uniosła twarz do nieba jakby tam miała wypisany tekst. Kaptur nieco zsunął się z jej głowy, lecz wciąż to było za mało, aby ktokolwiek mógł ujrzeć kolor jej oczu.
-Sądzę, że dasz sobie z tym radę- Stwierdziła wbijając w niego swój wzrok.
Powrót do góry Go down
https://rasyfantasy.forumpolish.com
Shiboo
Podróżnik
Podróżnik
Shiboo


Liczba postów : 260
Age : 32
Registration date : 24/08/2009
Zwierzęta : 100

Karta postaci
Srebrniki:

Martwa Oaza Empty
PisanieTemat: Re: Martwa Oaza   Martwa Oaza EmptyCzw Sie 27, 2009 11:18 pm

- Widzę, że wiesz co mówisz, Elys. - odparł. - Lecz w swych nie zwątpiłem we własną siłę. - powiedział neutralnym tonem, by nie zabrzmiało to zbyt pewnie, czego nawet nie zamierzał osiągnąć. - W każdym razie, dziękuję za radę i słowa otuchy, mimo iż mieliśmy okazję spotkać się jedynie 2 razy, nie zamieniając ze sobą wielu słów. - powiedziawszy spojrzał na Elys, w pewnym momencie jednak zaczął się lepiej przyglądać, jakby chciał coś dostrzec.
Powrót do góry Go down
Selene
Właściciel
Selene


Liczba postów : 250
Registration date : 24/08/2009
Zwierzęta : 100

Karta postaci
Srebrniki: 55

Martwa Oaza Empty
PisanieTemat: Re: Martwa Oaza   Martwa Oaza EmptyCzw Sie 27, 2009 11:23 pm

Nie chcąc przerywać im rozmowy, Selene oparła dłonie o skałę za sobą i bez cienia wyrzutu na uśmiechniętej lekko twarzy, zadarła głowę, by spojrzeć w rozgwieżdżone niebo - zdecydowanie najciekawszy obiekt na tym wymarłym pustkowiu. Słuchając jednym uchem dwójki znajomych, pogrążyła się w zawiłych kalkulacjach dotyczących rachunku jednego z klientów.
Powrót do góry Go down
Elys

Elys


Liczba postów : 1934
Age : 32
Registration date : 10/06/2008

Karta postaci
Srebrniki:

Martwa Oaza Empty
PisanieTemat: Re: Martwa Oaza   Martwa Oaza EmptyCzw Sie 27, 2009 11:30 pm

Wracając do normalnej pozycji siedzącej natychmiast poprawiła kaptur.
-Musisz mi to wybaczyć, a raczej musicie-Zerknęła na, Selenę- ale czas na mnie. Mam nadzieje, że jeszcze nie raz się spotkamy. –Wstała i otrzepała schludnie swój płaszcz. Skinęła obojgu głową na pożegnanie i powoli odeszła z tego miejsca.
Powrót do góry Go down
https://rasyfantasy.forumpolish.com
Shiboo
Podróżnik
Podróżnik
Shiboo


Liczba postów : 260
Age : 32
Registration date : 24/08/2009
Zwierzęta : 100

Karta postaci
Srebrniki:

Martwa Oaza Empty
PisanieTemat: Re: Martwa Oaza   Martwa Oaza EmptyCzw Sie 27, 2009 11:34 pm

Więc coś ukrywa.. Hm. Ciekawe.. pomyślałem, lecz zaraz powiedział: - Żegnaj więc, do zobaczenia, Elys.
Po pożegnaniu, spojrzał na Selene. - Dlaczego dziś tak milczysz, hm? - zapytał, celowo mówiąc to w dość ciekawski sposób.
Powrót do góry Go down
Selene
Właściciel
Selene


Liczba postów : 250
Registration date : 24/08/2009
Zwierzęta : 100

Karta postaci
Srebrniki: 55

Martwa Oaza Empty
PisanieTemat: Re: Martwa Oaza   Martwa Oaza EmptyCzw Sie 27, 2009 11:38 pm

Dopiero kiedy w zasadzie bardziej poczuła, niż zobaczyła odejście Elys, powróciła spojrzeniem na pustkowie dookoła. Wymruczała za dziewczyną jakieś pożegnanie, nadal niemiłosiernie zmęczona. Przez dłuższą chwilę bezmyślnie wpatrywała się w przestrzeń przed sobą. Dopiero po chwili zwróciła uwagę na Shiboo, a jego słowa wywołały delikatny uśmiech na jej twarzy.
- Cóż, nie chciałam wam przerywać tej głębokiej rozmowy, którą odbywałeś z tajemniczą Elys. - Odrobina prześmiewczego tonu była w jej opinii nieodzowna.
Powrót do góry Go down
Shiboo
Podróżnik
Podróżnik
Shiboo


Liczba postów : 260
Age : 32
Registration date : 24/08/2009
Zwierzęta : 100

Karta postaci
Srebrniki:

Martwa Oaza Empty
PisanieTemat: Re: Martwa Oaza   Martwa Oaza EmptyCzw Sie 27, 2009 11:42 pm

- Cóż, zastanawiam się jednak Cię sprowadza w tak dalekie zakątki doliny? - zapytał, gdyż nie zwykł spotykać tu nikogo bardziej ludzkiego, niż demony.
Powrót do góry Go down
Selene
Właściciel
Selene


Liczba postów : 250
Registration date : 24/08/2009
Zwierzęta : 100

Karta postaci
Srebrniki: 55

Martwa Oaza Empty
PisanieTemat: Re: Martwa Oaza   Martwa Oaza EmptyCzw Sie 27, 2009 11:48 pm

Dlaczego tak powoli odzyskiwała siły?! Do jasnej cholery, ile będzie musiała tu siedzieć?
- Tak więc... Realizowałam właśnie plan górskiej wspinaczki, kiedy doznałam potrzeby pójścia w zupełnie inne miejsce. Plaża już mnie nieco nużyła, więc padło na pustkowie. Całkiem tu nieźle. I bardzo spokojnie... - Zmyślała wszystko na poczekaniu, chociaż w jej słowach było ziarnko prawdy. Czasami odnajdywała przyjemność w przesiadywaniu na wymarłych, odosobnionych pustkowiach.
Powrót do góry Go down
Shiboo
Podróżnik
Podróżnik
Shiboo


Liczba postów : 260
Age : 32
Registration date : 24/08/2009
Zwierzęta : 100

Karta postaci
Srebrniki:

Martwa Oaza Empty
PisanieTemat: Re: Martwa Oaza   Martwa Oaza EmptyCzw Sie 27, 2009 11:53 pm

- Spokojne.. A co jeśli, zamiast mnie i Elys natrafiła byś wyczerpana na bandę demonów, hm? - zapytał lekko sarkastycznie. - Lecz jest coś w tym miejscu.. Tutaj można łatwo ukoić skołatane myśli. - dodał, podnosząc głowę, wzrok skierował ku Selene.
Powrót do góry Go down
Selene
Właściciel
Selene


Liczba postów : 250
Registration date : 24/08/2009
Zwierzęta : 100

Karta postaci
Srebrniki: 55

Martwa Oaza Empty
PisanieTemat: Re: Martwa Oaza   Martwa Oaza EmptyPią Sie 28, 2009 12:02 am

Selene znowu zdziwiła się, kiedy ponownie zaczął okazywać ludzkie odruchy, jednak przyjęła to dość obojętnie, pomału zaczynała traktować te jego nagłe wahania za dość naturalne.
- Musisz mnie stawiać przed takimi rozważaniami? -Idealnie udała wyrzut w wypowiedzianym zdaniu. - Zapewne nie to, co ty: uciekałabym, gdzie pieprz rośnie, a kiedy już by mnie złapały, nawiązała nowe znajomości i zaprosiła nowych przyjaciół na herbatkę. -Także nie szczędziła mu lekkiego sarkazmu.
- A ty? Cobyś zrobił, gdyby okazało się, że jestem z takimi w zmowie?
Powrót do góry Go down
Shiboo
Podróżnik
Podróżnik
Shiboo


Liczba postów : 260
Age : 32
Registration date : 24/08/2009
Zwierzęta : 100

Karta postaci
Srebrniki:

Martwa Oaza Empty
PisanieTemat: Re: Martwa Oaza   Martwa Oaza EmptyPią Sie 28, 2009 12:07 am

Ciekawe jakby zareagowała, hm.. pomyślał, lecz nie chcąc dawać Selene powodów do kolejnych domysłów odpowiedział dość szybko: - Z tego co wiem, to demony nie przepadają za herbatką. odparł równie sarkastycznie. - A co ja by zrobił? Zupełnie nic.. Tak jak za każdym razem.
Powrót do góry Go down
Selene
Właściciel
Selene


Liczba postów : 250
Registration date : 24/08/2009
Zwierzęta : 100

Karta postaci
Srebrniki: 55

Martwa Oaza Empty
PisanieTemat: Re: Martwa Oaza   Martwa Oaza EmptyPią Sie 28, 2009 12:13 am

- Rozumiem, że jesteś ekspertem w dziedzinie demonów, a także metod konfrontacji... - Powiedziała w ramach słabego żartu, jednak ton oraz oszczędność cokolwiek dość znaczących w tym momencie słów Shiboo zrobiły swoje. Zaczęła się zastanawiać, czy do tego żartu nie powinno czasem dołączyć też "serio". Cóż, w niepewności czekała na jego reakcję, nieco skołowana.
Powrót do góry Go down
Shiboo
Podróżnik
Podróżnik
Shiboo


Liczba postów : 260
Age : 32
Registration date : 24/08/2009
Zwierzęta : 100

Karta postaci
Srebrniki:

Martwa Oaza Empty
PisanieTemat: Re: Martwa Oaza   Martwa Oaza EmptyPią Sie 28, 2009 12:17 am

- Może nie chodziło dokładnie o to.. - odparł tajemniczo. - Ale.. Po co psuć taki miły nastrój? - dodał po chwili. - Może z tą herbatką się myliłem, musisz kiedyś spróbować. - uciekł się do sarkazmu po raz kolejny, co było dla niego czymś naturalnym.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Martwa Oaza Empty
PisanieTemat: Re: Martwa Oaza   Martwa Oaza Empty

Powrót do góry Go down
 
Martwa Oaza
Powrót do góry 
Strona 1 z 4Idź do strony : 1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Kraina Kayami :: Dolina zagubionych dusz-
Skocz do: