Kraina Kayami

Przyłącz się do naszego fantastycznego świata...

IndeksFAQSzukajRejestracjaGrupyUżytkownicyZaloguj

Share | 

Mała Plaża

Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9 ... 14  Next
AutorWiadomość
Alsemir
Podróżnik
Podróżnik

Liczba postów : 40
Registration date : 25/08/2009
Zwierzęta : 100

Karta postaci
Srebrniki: 25

PisanieTemat: Re: Mała Plaża   Sro Sie 26, 2009 11:41 pm

A starzec kawałek dalej, ruszył powoli w swoją stronę szukając schronienia na tą noc. Zniknął z oczu obecnej tu dwójki. (Nie ma go)
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Selene
Właściciel

Liczba postów : 250
Registration date : 24/08/2009

Karta postaci
Srebrniki: 55

PisanieTemat: Re: Mała Plaża   Sro Sie 26, 2009 11:47 pm

Selene nie poznała tego miejsca, jednak uwierzyła Shiboo na słowo. Nie ufała mu aż tak bardzo, ale chodziło przecież o buty, błahostkę niewartą przeprowadzania śledztwa.
- Hmm... Dziękuję. - Nic innego nie przyszło jej do głowy. A jednak chciała z nim porozmawiać, jeśli tylko znowu okaże się taka rozmowa niezłym środkiem na uspokojenie. Starała się więc nawiązać luźną rozmowę.
- Często tu przesiadujesz? - Zapytała. Zdziwiłaby się nieco, gdyby chciał kolejną noc spędzić na morskim brzegu.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Shiboo
Podróżnik
Podróżnik

Liczba postów : 260

Karta postaci
Srebrniki:

PisanieTemat: Re: Mała Plaża   Sro Sie 26, 2009 11:52 pm

- Nie. W ciągu ostatnich dni pojawiłem się tutaj po raz pierwszy od kilku lat. - Odpowiedział spoglądając na Selene, po czym usiadł na piasku. Po chwili jednak dodał: - Nie potrafię wytłumaczyć nawet sobie co wcześniej mnie tu sprowadziło. - dodał.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Selene
Właściciel

Karta postaci

PisanieTemat: Re: Mała Plaża   Sro Sie 26, 2009 11:59 pm

Przysiadła się do niego i wzruszyła ramionami. Zdecydowanie, jej rozmówca miał dziwną naturę. Dziś była już w lepszym humorze (dostatnia ilość słodkich płynów dostarczona organizmowi działa cuda), mogła więc skupić się całkowicie na prowadzeniu rozmowy.
- Może skusiły cię skarby piratów zakopane głęboko gdzieś tutaj? Wielu śmiałków ich poszukuje... - Usiłowała rozładować nieco atmosferę wesołością. Dlaczego był taki zamknięty? Bał się?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Shiboo
Podróżnik
Podróżnik

Karta postaci
Srebrniki:

PisanieTemat: Re: Mała Plaża   Czw Sie 27, 2009 12:06 am

Dziś Selene wydawała się, można rzec radośniejsza.
Shi, czuł się coraz bardziej swobodnie, rozmawiając z nią kolejny raz.
- A komu potrzebne skarby, skoro nie ma się z kim nimi dzielić? - lecz nie widząc próby rozmówczyni, by nie chcąc aż tak bardzo psuć atmosfery, dodał sarkastycznie:
- No, ale kto nie chciałby wykopać skrzynie pełnej złota.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Selene
Właściciel

Karta postaci

PisanieTemat: Re: Mała Plaża   Czw Sie 27, 2009 12:17 am

I znowu bum! i diametralna zmiana, przynajmniej tak Selene odebrała odpowiedź Shiboo. Znów uciekł się do sarkazmu, co, czując potrzebę zaspokojenia własnej dumy dopisała do listy swoich zasług.
- Cóż, jeśli tylko jakiś skarb wpadnie ci w ręce, nie poczuję się urażona, jeśli się ze mną podzielisz. - Z uśmiechem przypomniała sobie, jak kiedyś i ona, wierząc plotkom szukała na tej malutkiej plaży cennego skarbu. - Jednak myślę, że wykopywanie mogłoby zająć strasznie dużo czasu. Piraci pewnie są zapobiegliwi i ukrywają swoje kufry bardzo głęboko. Bądź co bądź, ale pomarzyć i tak zawsze można. - Uśmiechnęła się, obejmując kolana ciasno ramionami i opierając na nich podbródek.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Shiboo
Podróżnik
Podróżnik

Karta postaci
Srebrniki:

PisanieTemat: Re: Mała Plaża   Czw Sie 27, 2009 12:25 am

Atmosfera zdecydowanie zaczęła się rozluźniać.
- W pewnym sensie, raz udało mi się odnaleźć skarb. - powiedział całkiem życzliwie spoglądając na buty. - Cóż, według mnie jednak zakopywanie skarbów to akt, raczej nie zbyt mądry. Bo po co zakopywać złoto, zamiast je wydać? - po raz kolejny uciekł się do sarkazmu, kpiąc z tych piratów.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Selene
Właściciel

Karta postaci

PisanieTemat: Re: Mała Plaża   Czw Sie 27, 2009 12:33 am

Selene dostrzegła spojrzenie rzucone na jej buty i znowu się uśmiechnęła.
- Cóż, skoro dzisiejsze znalezisko uważasz za skarb, powinnam się chyba czuć zaszczycona, że mi go "podarowałeś". - A teraz nawet wpadał w dobry humor? Eithne była coraz bardziej skołowana.
- A może to przez oszczędność? Piraci mają za grosz umiejętności ekonomiczno-przedsiębiorczych, jak sądzę, może więc ukrywają swój dobytek przed sobą nawzajem, by nie roztrwonić wszystkiego od razu? To przecież nie ich wina, że później zaapominają, gdzie dokładnie znajduje się kryjówka... - Selene sama miała całkiem niezłą głowę do interesów, także więc miała sobie pirackie domniemane zarządzanie pieniędzmi za głupie, a także dziecinnie uparte.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Shiboo
Podróżnik
Podróżnik

Karta postaci
Srebrniki:

PisanieTemat: Re: Mała Plaża   Czw Sie 27, 2009 12:40 am

- Ale nadal nie ma w tym sensu. Przecie zakopanie skarbu jest właściwie równoznaczne z jego utratą. - mimo iż sam nigdy nie interesował się zarządzaniem pieniędzy, na których i tak mu nie zależało, wiedział że takie ukrywanie dobytku jest głupie.
Dzisiejszej nocy niebo było bezchmurne i ku niemu zwrócił wzrok, gdyż morze na tą chwilę było już dla niego nużące.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Selene
Właściciel

Karta postaci

PisanieTemat: Re: Mała Plaża   Czw Sie 27, 2009 12:49 am

Selene zaczęła zyskiwać przekonanie, że na dłuższą metę rozprawianie o mitycznych pirackich skarbach ukrytych pod ziemią było dość nużące.
- Zapewne masz rację, jednak dopiero, kiedy zostanę piratem zyskam ostateczną pewność. - Zażartowała, nie siląc się na nic bardziej oryginalnego. I w tym momencie, w zasadzie chyba dzięki tym przeklętym piratom, przyszło jej do głowy coś innego.
- Możesz to sobie poczytać za wścibskość, ale i tak cię o to zapytam. Czemu w zasadzie zdecydowałeś się szlajać po całym kraju, skoro teraz uskarżasz się na samotność? - Miała na myśli jego skargę, że nie miałby się z kim podzielić znalezionym bogactwem.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Shiboo
Podróżnik
Podróżnik

Karta postaci
Srebrniki:

PisanieTemat: Re: Mała Plaża   Czw Sie 27, 2009 12:57 am

- Źle to odebrałaś, gdyż nie była to skarga. - powiedział. Opuścił głowę, spoglądając teraz po prostu przed siebie, kontynuował: - Zresztą.. Czy dane mi było wybierać, między samotnością, a towarzyskim życiem, jeśli ludzie przez stulecie uciekali przede mną, przeklinali mnie, lub po prostu chcieli mnie zabić? - nie chciał, żeby brzmiało to jak wyrzut, więc mówił to dość neutralnie, po czym zamilkł. Jednak zanim Selene zdążyła coś powiedzieć, dodał: - Moja wina? Hm.. Niektóre błędy popełnione w młodości, mogą wpłynąć na resztę życia..
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Selene
Właściciel

Karta postaci

PisanieTemat: Re: Mała Plaża   Czw Sie 27, 2009 1:07 am

Selenie opadła szczęka, dosłownie. Jeśli jego słowa były prawdziwe, wygłupiła się, a akurat teraz nie podejrzewała Shiboo o klamstwo. Chociaż zgrywał, że nic go to nie obchodzi, wzmianka o błędach z przeszłości zniszczyła w jej oczach wizerunek "nic-mnie-nie-obchodzi-cały-świat-dookoła-mnie". Nie obudziło się w niej jednak współczucie, i dobrze zresztą.
- Może miałeś pecha? Przez okrągłą setkę trafiać na bandy powierzchownych kretynów... - Mruknęła raczej do siebie, Shiboo niekoniecznie musiał to usłyszeć. Nie wiedziała przecież, czy nie był prześladowany z własnej winy. Następnie, już głośniej, dodała:
- Wiedziałam, że nie powinnam o to pytać, jednak nie poproszę o wybaczenie. Zrobiłam to całkowicie świadomie. Jeśli chcesz, możesz zmienić temat. - Jej myśli wariowały, buszując w mózgu bez ładu i składu. Czyżby Shiboo naprawdę miał aż sto lat? Ocknęła się z zamyślenia i dopiero teraz zamknęła usta.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Shiboo
Podróżnik
Podróżnik

Karta postaci
Srebrniki:

PisanieTemat: Re: Mała Plaża   Czw Sie 27, 2009 1:16 am

Selene siedząca przez moment z otwartymi ustami wyglądała dla niego zabawnie.
- Po tej "setce" raczej długo nie miałem okazji trafiać na kogokolwiek. - odpowiedział tajemniczo, spoglądając na Selene. - Twe pytania nie są dla mnie na tyle niewygodne bym zmuszony był je ominąć. - dodał. Mając dość widoku morza, zaczął rozglądać się po okolic.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Selene
Właściciel

Karta postaci

PisanieTemat: Re: Mała Plaża   Czw Sie 27, 2009 1:23 am

A więc miał nawet więcej, niż sto... W sumie teraz wyjaśniło się, dlaczego tak dziwnie się zachowywał - dekady milczenia musiały odzwyczaić Shiboo od normalnych kontaktów z ludźmi.
- Nawet jeśli dla ciebie nie są one niewygodne, ja sama wolę, kiedy jest wesoło. - To dlaczego, do diabła tak wszystko rujnujesz?!, karciła się w myślach. - Może przejdziemy się na krótki spacer? - Propozycja nie była zbyt wyszukana, Selene widziała jednak nieznaczne znudzenie monotonią krajobrazu w spojrzeniu Shiboo.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Shiboo
Podróżnik
Podróżnik

Karta postaci
Srebrniki:

PisanieTemat: Re: Mała Plaża   Czw Sie 27, 2009 1:30 am

- Wesoło.. Nie czułem tego od.. - na moment ucichł, gdyż miał problem z przypomnieniem czy takie sytuacje się zdarzył. - Dzieciństwa.. Chyba tak. Jestem jednak w stanie chociaż pozornie wyglądać na mniej ponurego. - dodał po chwili.
- Z chęcią. - odparł na propozycję Selene, spoglądając na nią, dając znak, że mogą wyruszyć.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Shiboo
Podróżnik
Podróżnik

Karta postaci
Srebrniki:

PisanieTemat: Re: Mała Plaża   Czw Sie 27, 2009 2:13 am

Selene wydawała się jakaś nieobecna. Szkoda, rozmowa zaczynała się ciekawa.. pomyślał.
- Niestety, przykro mi, ale czas na mnie. - powiedziawszy spojrzał na Selene i dodał: - Sądzę iż jeszcze się spotkamy. Tak więc, do zobaczenia, Selene. - po czym odwrócił się i wolnym krokiem odchodził, machając jedynie ręką na pożegnanie, mimo wszystko życzliwiej niż poprzednim razem.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Aileen
Mag

Liczba postów : 2

Karta postaci
Srebrniki: 15

PisanieTemat: Re: Mała Plaża   Czw Sie 27, 2009 6:40 pm

Przechadzała się powolnym krokiem brzegiem morza. O tej porze dnia woda była już dość chłodna, Ai to jednak nie przeszkadzało. Nie miała za wiele do roboty, więc postanowiła pooglądać sobie okolicę. Znalazła się tu dpiero niedawno. Na głowie miała założony kaptur. Nie było na to specjalnego wyjaśnienia, po prostu dziewczyna nosiła go z przyzwyczajenia. Nad morzem zawsze było wietrznie, tak jak teraz. Kosmyki jej czarnych, długich włosów lekko łaskotały ją w twarz. Zaczęła wpatrywać się w horyzont.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Etolepsed
Mag

Liczba postów : 225

Karta postaci
Srebrniki: 50

PisanieTemat: Re: Mała Plaża   Czw Sie 27, 2009 11:03 pm

Z racji tego, że szczerej ochoty nie miał wracać póki co do gidii - postanowił obaczyć czymże jest morze, o którym tak wiele słyszał. On sam uważał, że jest to duży zbiornik wody, który można wyparować jego zdolnościami. Oczywiście grubo się mylił, a zdanie zmienił dopiero, gdy doszedł na wydmy położone niedaleko wyżej wymienionego miejsca. Wielu rzeczy nie rozumiał jeszcze, ale chciał się uczyć. Tym się pocieszał, przecież musi być silny i dumy jako ostatni. Co najważniejsze zadbać o to, aby chociaż coś zostawić po sobie. Niekoniecznie dzieci, ale jakieś sławne wydarzenie, dzieło... cokolwiek.
- Dziwne miejsce, zimno... ale warto
Uśmiechnął się do siebie i wpakował się na krawędź jednej z piaszczystych wydm, aby ułożyć na niej swoje szanowne cztery litery i przymknąć oczy. Oczywiście bardziej zaciskając płaszcz z wiadomych mu powodów. Taka przyjemność go kosztowała. Przymrużył oczy, pozwalając bryzie targać jego włosy, które opuszczały kaptur na własną odpowiedzialność.

Przez własną głupotę doprowadził się prawie na skaj śmierci ot. Nigdy nie był w takim miejscu i nie wiedział, że w nocy nie jest tu przytulnie. Gdzieś tam przysypany piaskiem częściowo leży.

Po dłuższym czasie jak to inteligentny osobnik obudził się. Słońce pomogło mu odzyskać przytomność, oczywiście czym prędzej opuścił to 'zabójcze' miejsce

[zt]
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Lorcan
Podróżnik
Podróżnik

Liczba postów : 85
Registration date : 27/08/2009

Karta postaci
Srebrniki: 30

PisanieTemat: Re: Mała Plaża   Sob Sie 29, 2009 8:53 pm

Gdy słońce już zaszło a morze wzburzyło swoje fale. Lorcan położył się na jeszcze ciepły piasku po całym dniu. Płaszcz złożył i wsadził pod głowę dla lepszego komfortu wypoczynku. Wsłuchiwał się w szum fal i odprężał całe swoje ciało w spokoju.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Mała Plaża   Sob Sie 29, 2009 9:33 pm

Kyou znudzony wędrówkami po rozmaitych krainach, postanowił odpocząć w jakimś przyjemnym i cichym miejscu. Wybrał się więc nad morze, by rozsiąść się na ciepłym piasku z dala od wrzasków i hałasu. Złocista plaża od razu przykuła jego uwagę. Wciągnął więc świeżego powietrza i usiadł by delektować się jego orzeźwiającym zapachem.
Powrót do góry Go down
Lorcan
Podróżnik
Podróżnik

Liczba postów : 85
Registration date : 27/08/2009

Karta postaci
Srebrniki: 30

PisanieTemat: Re: Mała Plaża   Sob Sie 29, 2009 9:47 pm

Wyczuł Kyou, ale do póki nikt mu nie przeszkadzał. Nie chciał bezpośrednio robić problemów. Wolał się odprężać na spokojnie przy szumie fal i tej morskiej bryzie. Wolałby pogadać z jakąś ślicznotką, dla takiej zawsze by czas znalazł.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Elys

Liczba postów : 1934
Registration date : 10/06/2008

Karta postaci
Srebrniki:

PisanieTemat: Re: Mała Plaża   Sob Sie 29, 2009 9:48 pm

Przy brzegu stała kobieta w długiej jasnej sukni. Złociste loki okalały jej głowę. Twarz przyozdobiona zielonymi oczami niczym brylantami błyszczała się w świetle księżyca. Cała postać wyglądało bardzo nierealistycznie. Jakby była jedynie zjawą lub grą świateł. Dopiero, gdy nieznajoma odwróciła się by spojrzeć na chłopaka cos w jej ruchach wyraziło jak bardzo jest żywa. Przez chwilę wbijała swe inteligentne spojrzenie w Kyou jakby zastanawiała się nad czymś, w końcu jednak ruszyła w jego stronę. Zadziwiająco szybko pokonała przestrzeń ich dzielącą i padła na kolana tuż przy jego nogach.
-Ojcze-wyjęczała miękkim kobiecym głosem-popełniłam zbyt wiele grzechów. Nigdy nie trafię do niebie-załkała a kilka mokrych łez spadło na jej suknię. Ucałowała chłopaka w dłoń-Pomóż ojcze
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://rasyfantasy.forumpolish.com
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Mała Plaża   Sob Sie 29, 2009 10:12 pm

Zrolował spojrzeniem osobnika, siedzącego razem z nim na plaży. O dziwno nie rzucił mu się wcześniej w oczy. Bo i w sumie nie miał w sobie nic, co mogłoby przyciągnąć uwagę demona. Słabo wyczuwalna energia oznaczała słaby materiał na przyszłą kopie. Wyglądał na wyposzczonego, a wzrok sugerował, że nie spodziewał się tu klechy w ciele młodego chłopca. Jakiegoż to zdziwienia doznał Kyou, gdy przed oczami wyrosła mu kobieta o całkiem przyzwoitym wyglądzie. Sugerując po jej natarczywym spojrzeniu nie przyszła tu by podziwiać fale i zbierać muszelki. Przyglądał się jej więc ze spokojem, ciekaw co ma mu ciekawego do powiedzenia. Serce zabiło mu szybciej gdy ta padła na kolana, ale nie dla tego, że się martwił, o nie. Kapłan też człowiek i ma swoje potrzeby, a takie istoty zapewne działają nawet na kastratów.
- Nie płacz - zewnętrzną stroną dłoni przetarł jej łzy - z uśmiechem byłoby Ci do twarzy, a i bez łez wysłuchałbym cię tak samo jak i z radosnym uśmiechem. - Na jego twarz wpełzł sztuczny wraz zatroskania. Przybrał odpowiedni ton głosu, by uspokoić dziewke. - A więc, co się takiego stało, że przywiało cię aż do mnie?
Powrót do góry Go down
Elys

Liczba postów : 1934
Registration date : 10/06/2008

Karta postaci
Srebrniki:

PisanieTemat: Re: Mała Plaża   Sob Sie 29, 2009 10:22 pm

Uniosła na niego swój wzrok pełen nadziei. Wyglądała jak aniołek z podciętymi skrzydłami, skazany na wieczna tułaczkę po tym świecie. Przytuliła jego dłoń do swej twarzy nieco mocniej, jakby bała się, że zaraz Kyou odejdzie lub zniknie.
-Bo ja ojcze..- Załkała ponownie. Jej grzeszny uczynek na złość nie chciał wydać się przed księdzem. –Bluźniłam ojcze… nie byłam wiernym dzieckiem pana. –W końcu wydusiła to z siebie. Jej ciało wciąż trwało w tej samej pozie, najwidoczniej samo wyznanie wciąż nie dawało jej ukojenia.
-Pomórz mi ojcze, nie chcę trafić do piekieł-ucałowała delikatnie jego dłoń. Jej złociste włosy musnęły skórę chłopaka.-Pomórz… -wyszeptała dziewczyna. Nie była stara, ani też całkowicie młoda. Miała na pewno nie więcej niż 19 lat.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://rasyfantasy.forumpolish.com
Aesthavendel
Mag

Liczba postów : 7

Karta postaci
Srebrniki: 35

PisanieTemat: Re: Mała Plaża   Sob Sie 29, 2009 10:26 pm

Aestha, w końcu wyszedłszy z gildii magów, postanowiła przejść się po plaży, aby pooddychać trochę świeżym powietrzem, pooglądać fale i po prostu przejść się, korzystając z przyjemnego wieczoru. To jedyny skrawek plaży, który jest tak miły dla oka, więc ściągnęła buty i obeszła kawałek, podciągając suknię do kolan i brodząc w płytkiej przybrzeżnej wodzie.
Gdy uznała, że nachodziła się dość odeszła kawałek dalej i usiadła na piasku, kładąc buty obok siebie i zagrzebując nogi w ciepłym jeszcze piasku. Żałowała, że nie wzięła ze sobą książki, jednak po chwili złapała się na tym, że w sumie i tak jest za ciemno na czytanie. Usiadła więc wygodniej, zginając nogi w kolanach i opierając się rękami o ziemię za plecami. Odchyliła lekko głowę w tył, patrząc w rozgwieżdżone niebo. Obecność dziwnej dziewczyny i dwóch innych osób zignorowała, w końcu nie będzie się do nieznajomych rzucać na wstępie ani nic z podobnych rzeczy.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Mała Plaża   

Powrót do góry Go down

Mała Plaża
Powrót do góry 
Strona 5 z 14Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9 ... 14  Next